Erasmus+ pro studijní pobyt

Stipendium ke studiu na zahraniční univerzitě Vám bude poskytnuto na základě řádně uzavřené účastnické smlouvy.

Výše stipendia je stanovena Národní agenturou programu Erasmus+ jednotně pro všechny školy v České republice, konkrétní granty jsou diferencovány v závislosti na zemi pobytu, země pobytu jsou rozděleny do tří skupin.

Výše stipendií pro akademický rok 2020/2021- mobilita studentů

Výše stipendií pro akademický rok 2019/2020- mobilita studentů

Výše stipendií pro akademický rok 2018/19

Před podpisem:

1. Si doma důkladně pročtěte její znění (Účastnická smlouva 2021).
  2. Věnujte prosím pozornost Metodickému pokynu č. 1/2015 pro potvrzování studijních plánů pro studium v zahraničí v rámci programu Erasmus+
  3. Pročtěte si také Kvalifikační podmínky programu Erasmus+ pro studijní pobyty studentů Českého vysokého učení technického v Praze
  4. Musíte mít správně a aktuálně vyplněny všechny údaje a dokumenty (viz níže) v kartě v databázi na adrese https://mobility.cvut.cz
    • Věnujte pozornost především datu zahájení a ukončení pobytu
      • je nutné, aby se shodovalo s datem uvedeným v LA (+-5 dní)
      • je nutné, aby Vám zahraniční univezita na konci pobytu toto datum potvrdila (tj. musí to být presenční forma a oficiální zahájení Vašeho pobytu)
      • na toto období Vám bude udělen grant
      • do období lze zahrnout jak Orientation Week tak i případný oficiální jazykový kurz pořádaný hostující univerzitou, pouze však PRESENČNÍ formou, online kurzy se nezapočítávají (takový jazykový kurz pak musí být součástí LA)

Podpis smlouvy

K sepsání smlouvy se musíte dostavit osobně:

• po předchozím objednání nejlépe přes tento doodle. Zadejte prosím své celé jméno a fakultu.
    Doporučujeme objednávat termín jakmile máte k dispozici všechny potřebné dokumenty, viz. níže.
    Na jeden termín se mohou objednat maximálně dva studenti současně.
    Aktuálně: přijít k podpisu smlouvy budete moci v průběhu celého léta, zatím jsou vypsány termíny pro červenec, srpen bude průběžně doplněn. V případě, že Vám žádný termín nevyhovuje, kontaktujte nás ohledně individuální domluvy.
  • musíte absolvovat povinný vstupní jazykový test v pracovním jazyce studia v komponentě OLS, ke kterému budete vyzváni emailem, jakmile se přes doodle objednáte na podpis smlouvy. Vyplnění testu trvá cca 2 hodiny, tak to nenechávejte až na čas podpisu smlouvy 🙂

Potřebné dokumenty

1. Dopis o přijetí od hostitelské univerzity (Letter of Acceptance) nebo tomu podobný dokument (nahrát do karty studenta v mobility.cvut.cz) – popř. korespondence s budoucím školitelem, v níž je vymezeno období, během nějž se bude školitel studentovi pracujícímu pod jeho vedením na bakalářské/diplomové/dizertační práci věnovat
  2. Doklad o délce studijního pobytu na partnerské škole – ukázat nám akademický kalendář nebo pozvánku na Orientation Week, údaje k termínům jazykového kurzu, pokud ho pořádá partnerská škola před studijním pobytem a Vy jste se na něj přihlásili …