Hlavním organizátorem sportovního života na ČVUT je Ústav tělesné výchovy a sportu,
(ÚTVS) který naleznete ve sportovním areálu ČVUT Pod Juliskou 4, v Praze 6 – Dejvicích.
O své činnosti informuje na vlastních webových stránkách www.utvs.cvut.cz .

ÚTVS zajišťuje nejen všechny formy pravidelné semestrální výuky TV, ale i organizaci
jednorázových sportovních akcí a soutěží. Ve výuce si studenti mohou vybrat z 33 sportovních odvětví. V nabídce najdete tradiční sporty (volejbal, fotbal, basketbal, badminton, plavání, stolní tenis, soft, tenis, turistiku, kanoistiku, kondiční posilování, lední hokej, bruslení, lukostřelbu), bojové sporty (karate, aikido, judo, ninjitsu), nové moderní sportovní aktivity (florbal, squash, různé formy aerobiku, golf, bowling, beachvolejbal, lezení na stěně, frisbee, in line bruslení, irské tance, powerjogu, spinning), ale i zdravotní tělesnou výchovu či jógu.
Nezanedbatelnou část činnosti ÚTVS tvoří příprava a realizace zimních a letních výcvikových kurzů. Kurzy se připravují tak, aby si každý student mohl vybrat podle svých představ, možností a zájmu.
V zimě ÚTVS pořádá lyžařské a snowboardové kurzy v českých horách i v zahraničí.
Letní kurzy si studenti vybírají podle svého sportovního zaměření. V nabídce jsou kurzy herní, vodácké, cyklistické a turistické.

Učitelé ÚTVS zabezpečují i sportovní reprezentaci ČVUT ve sportovních přeborech vysokých škol, Českých akademických hrách a mezinárodních akademických akcích.

Spektrum sportovní nabídky doplňují již více než 40 let vysokoškolské tělovýchovné jednoty – VŠTJ Stavební fakulta Praha, VŠTJ Technika Praha strojní, VSK Elektro ČVUT Praha.
V jejich oddílech naleznete družstva i jednotlivce, kteří se zúčastňují pravidelných sportovních soutěží ČSTV a jejich výkonnostní úroveň je od rekreační až po vrcholovou.

Mezinárodní studentský klub (ISC) organizuje pro zahraniční studenty také řadu sportovních a volnočasových akcí. Zahraniční studenti, kteří jsou aktivními sportovci se mohou prostřednictvím internetu zkontaktovat s odpovídajícími sportovními kluby a působit v nich během svého pobytu.Vlastník stránky: RČVUT - Odbor pro studium a studentské záležitosti, Poslední změna: 19.02.2017